Volby do Školské rady

dne 11. 7. 2024 končí funkční období Školské rady, která byla v naší škole ustanovena po volbách v roce 2021.

Školskou radu dle § 167 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, zřizuje zřizovatel, který stanoví počet jejích členů a vydá její Volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy.

V souladu s Volebním řádem pro volby členů školské rady, který je přílohou usnesení č. Usn RMC 634/2008, Rady Městské části Praha 8, ze dne 1. října 2008, ve znění Přílohy usnesení č. Usn. RMC 408/2009, Rady Městské části Praha 8, ze dne 20. května 2009, jsem jako ředitelka školy zmocněna zorganizovat volby do školské rady pro další volební období od 12. 7. 2024 do 11. 7. 2027.

Místo konání voleb: Budova Základní školy, Praha 8, Na Šutce 28 – vestibul školy, schránka ve vrátnici školy

Termín konání voleb: 24. 6. a 25. 6. 2024

Oprávněný volič: Všichni zákonní zástupci nezletilých žáků Základní školy, Praha 8, Na Šutce 28

Kandidáty na členství ve školské radě může navrhnout každý zákonný zástupce nezletilých žáků Základní školy, Praha 8, Na Šutce 28, a to těmito informačními kanály:

• E-mailem kloboucnikova@zssutka.cz
  • Datovou schránkou b8kw763
  • Dopisem do schránky umístěné před hlavním vchodem do ZŠ

Na kandidátku budou zařazeni pouze ti navržení kandidáti, tj. zákonní zástupci nezletilých žáků školy, jejichž jména obdrží škola do 24. 5. 2024 a budou s kandidaturou souhlasit.

25. 5. 2024 bude zveřejněn seznam kandidátů.

Hlasovací lístek bude všem voličům zaslán do 31. 5. 2024.

V případě nedoručení, ztráty či poškození volebního lístku si volič může vyzvednout náhradní lístek ve vrátnici školy – je nutné prokázat svoji totožnost a převzetí stvrdit podpisem.

Hlasovací lístek bude považován za platný, bude-li na něm zaškrtnuté jméno voleného kandidáta, hlasovací lístek bez označení bude neplatný.

Za platné se považují volby, kterých se účastní alespoň jedna pětina všech oprávněných osob, jinak se volby opakují.

Přípravný výbor pro volbu zástupce zákonných zástupců:

Mgr. Zuzana Kloboučníková

Bc. Petr Malknecht, DiS.