Prosba o spolupráci na začátku školního roku

Novinkypro rodičepro žáky

Vážení rodiče,\r\n\r\ndovolte, abych Vás v souvislosti se začátkem školního roku poprosil o spolupráci v co nejlepším zajištění prevence proti možnému šíření nákazy nemoci Covid-19 ve škole. Na základě doporučení MŠMT jsme nastavili hygienická a protiepidemická opatření, která by měla omezit riziko šíření onemocnění covid-19 tak, abychom naplnili povinnost školy zajistit bezpečnost a ochranu zdraví dětí i pedagogických a správních zaměstnanců ( https://www.zssutka.cz/pravidla-k-provozu-skoly-od-1-9-2021/ ). S návratem dětí do školy se zatím soustředíme především na prvních čtrnáct dnů září, které by mohly být pro možný vznik většího ložiska nákazy rozhodující.\r\n\r\nMezi nejdůležitější ochranná opatření, o jejichž podporu vás prosím, patří tato:\r\n

  \r\n

 1. Pokud bude mít vaše dítě teplotu, bolesti hlavy, příznaky podobné chřipce, neposílejte je, prosím, do školy. Mohlo by ohrozit spolužáky.
 2. \r\n

 3. Prosím o odpovědný přístup k dodržení hygienických opatření po návratu ze zahraniční dovolené. Pokud by byl návrat vašeho dítěte do školy ohrožen, oznamte paní třídní učitelce, v jaké se nacházíte situaci, abychom se mohli dohodnout na podmínkách nástupu do školy.
 4. \r\n

 5. K nejzásadnějším preventivním opatřením v naší škole bude patřit co nejširší testování antigenními testy. První test provedeme již 1. září, dále v termínu 6. a 9. září 2021. Poněvadž jde o testy samoobslužné (žáci se otestují sami), jsou charakterizované jako neinvazivní. Provedení testu je stejné jako v minulém školním roce. Ujistěte své děti, že už dobře znají postup a že se tedy nemusí ničeho nepříjemného obávat. Velmi se přimlouvám za vaši podporu testování svého dítěte ve škole. Velice by nám to pomohlo.
 6. \r\n

 7. Preventivního testování se neúčastní ti žáci, kteří mají řádně dokončené očkování (od druhé vakcinace uplynulo 14 dní), nebo prodělali nemoc Covid-19 (od potvrzení pozitivity neuběhlo 180 dní).Rovněž se ve škole netestují děti, které ve dnech celoškolního testování doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě s asistencí zdravotníka (antigenní test ne starší 72 hodin, RT-PCR test ne starší 7 dnů).
 8. \r\n

 9. Žáci jsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest (chirurgická rouška) ve společných prostorech školy (šatny, chodby, toalety, ve školní jídelně před a po obědě). Při vyučování, sedí-li žák na svém místě v lavici, může roušku odložit. Stejně tak při venkovních sportovních aktivitách při tělocviku i ve školní družině.
 10. \r\n

 11. Oproti minulému školnímu roku máte možnost odmítnout testování svého dítěte. Pokud této možnosti využijete, může se žák i tak prezenční výuky účastnit, ale za dodržení přísnějších opatření – ochranný prostředek dýchacích cest bude nosit po celou dobu pobytu ve škole, nesmí zpívat a cvičit ve vnitřních prostorech.
 12. \r\n

\r\nVážení rodiče, v případě jakýchkoli dotazů, případně individuálních žádostí souvisejících s nastavenými hygienickými pravidly, kontaktujte třídního učitele nebo vedení školy.\r\n\r\nBuďte zdrávi!\r\n\r\nZbyněk Drozda, ředitel školy\r\n

  \r\n

 1. 8. 2021
 2. \r\n

\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n \r\n\r\n 


Dalši příspěvky