Lyžařský výcvik 9. ročníků

Galeriepro rodičepro žáky

Lyžařský výcvik 9. ročníků se letos poprvé konal v rakouských Alpách. 13.-18. března se vybraní žáci 9. tříd zúčastnili prvního zahraničního lyžařského kurzu. Jako doprovod s sebou měli 4 naše pedagogy, kteří je nejen učili jezdit, ale také žáky seznámili s druhy lyží, zajímavostmi z tohoto sportu a bezpečným chováním na sjezdovce. Na svahu jsme denně strávili průměrně 6 hodin (bez pauz na oběd). Žáci byli řazeni do dvou skupin rozdělených na 2 menší skupinky dle lyžařských dovedností. Nečekala je však jen námaha na svahu, ale také zábavné momenty jako například ranní budíček. Každý večer byla určena služba dne, které tento úkol připadl, a která zároveň dohlížela i na včasný příchod ostatních spolužáků. Byl hodnocen také úklid pokojů, výherce získal sladké ocenění. Přeprava tam, zpátky a na svah byla zajištěna vlastním autobusem. Strava byla částečně zajištěna v hotelu (snídaně + večeře), oběd si žáci kupovali sami na svahu, nebo měli zásoby z domova. Přestože nám první den počasí zrovna nepřálo, všichni jsme si lyžák velmi užili.

Žáci 9. ročníku

 


Dalši příspěvky