Informace pro zákonné zástupce

Novinkypro rodiče

Vážení rodiče,\r\n\r\ndne 25.5. 2018 nabude účinnosti nové nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679, o ochraně osobních údajů (GDPR), které zpřísňuje požadavky na zpracování a ochranu osobních údajů. Tato nová norma se týká i naší školy, protože zpracováváme osobní údaje Vás rodičů, jako zákonných zástupců, a Vašich dětí, našich žáků. Dosud jsme pracovali s vašimi osobními údaji podle platných předpisů o ochraně osobních údajů a na základě Vašeho informovaného souhlasu. Ten jste podepisovali při vstupu Vašich dětí do naší školy (především při zápisu). Nová norma tuto praxi překonává.\r\n\r\nNa našich webových stránkách bude od 25.5.2018  zavedena nová sekce  Zásady zpracování osobních údajů , kde najdete Informace pro zákonné zástupce (privacy policy). Zde je podrobně rozpracováno, které osobní údaje škola musí zpracovávat, za jakým účelem a s jakým právním základem.\r\n\r\nV souvislosti s těmito změnami jsem Vás chtěl požádat o písemný souhlas s pořízením a šířením obrazových či zvukových záznamů a se zpracováním osobních údajů vašich dětí.\r\n\r\nPosíláme vám tiskopis souhlasu zákonného zástupce dítěte, který pro nás připravila v rámci zpracování GDPR odborná firma. Je jen na vás, zda nám souhlas dáte, nebo ne.\r\n\r\nV případu souhlasu dotazník vyplňte (zaškrtněte u údaje Externí účely čtvereček) a po vyplnění data a svých osobních údajů dole podepište.\r\n\r\nNebo souhlas dát nechcete. Pak vyplňte jen dole datum, své jméno a příjmení (v případě odlišného příjmení dítěte i jeho), vepište nesouhlasím a podepište se.\r\n\r\nSouhlas nebo nesouhlas pošlete, prosím, po svých dětech do 31.5.2018 paní učitelce třídní.\r\n\r\nPředpokládám, že v této nové věci budou mít někteří z Vás další otázky. V tom případě mi napište, nejlépe mailem.\r\n\r\nPředem děkuji za spolupráci.\r\n\r\nZbyněk Drozda, ředitel školy\r\n\r\nhttps://www.zssutka.cz/zasady-zpracovani-osobnich-udaju/


Dalši příspěvky