Dobrá zpráva pro rodiče dětí s dietou

Novinkypro rodiče

Základní škola Na Šutce se stala v naší Městské části Praha 8 pilotní školou v dietním stravování dětí ve školní jídelně. Ve vzájemné spolupráci školy a jejího zřizovatele Městské části Praha 8, z významné iniciativy a za zásadní organizační podpory místní Agendy 21 a s podporou rodičů dětí se specifickými dietními potřebami v naší škole se podařilo získat finanční prostředky Magistrátu hlavního města Prahy v oblasti zdraví a zdravého životního stylu na místní úrovni.\r\n\r\nZískání této dotace MHMP umožnilo škole začít ve školní jídelně správně a bezpečně vařit dietní jídla pro děti, které mají stravovací omezení a které v zájmu svého zdraví musí držet dietu. Školní jídelně se podařilo najmout nutriční terapeutku, která začala odborně spolupracovat s vedoucí školní jídelny na  správném zajištění přípravy dietních jídel.  Šlo především o přípravu dietního jídelníčku, řešení samotné přípravy dietních jídel pro potřebné žáky, organizace a úprava místa vaření diet a proškolení paní kuchařek školní jídelny. Tato příprava vedla k tomu, že škola získala Certifikát o nastavení systému dietního stravování a je připravena poskytovat dietní školní stravování.\r\n\r\nSoučástí projektu je realizace školení i paní kuchařek z ostatních škol v Praze 8.  Základní škola Na Šutce bude organizovat dva semináře (teoretický a praktický) o dietním stravování žáků pro dvacet kuchařek ze školních jídelen dalších škol zřizovaných MČ Praha 8. Tato osvěta jim pomůže v řešení čím dál frekventovanější otázky dietního stravování dětí, které se bez specifického přístupu školních jídelen nemohou ve škole stravovat.\r\n\r\nZbyněk Drozda, ředitel školy\r\n\r\nZŠ Na Šutce dieta – plakátek


Dalši příspěvky