Zimní škola v přírodě - 1. den (4.B, 5.A)

Už je to tu! Jedeme si užívat na zimní školu v přírodě. Batohy, lyže, přeskáče, helmy. Zapomenout nesmíme naše nové sjezdové talíře, které jsme dostali za výhru v soutěži Hravě žij zdravě. Vyrážíme.

Asi po dvou hodinách zastavujeme na parkovišti ve Vítkovicích v Krkonoších. Čekají na nás na farmě, kde se budeme vozit na huculských koních. Zpočátku trochu bloudíme, ale hodný pan řidič se pro nás vrací a ukazuje cestu kudy kam. Projížďku jsme si opravdu zasloužili. Na konci strmého, 800 m dlouhého, stoupání se na nás konečně přívětivě usmívá paní kuchařka a nabízí horký čaj s citrónem. Někteří se zahřívají a někteří jezdí. Koně jsou úžasní. Fotíme se a ti nejodvážnější si dají okruh na hřbetě.

Je čas, a tak se klouzáním, hopsáním vracíme zpět k autobusu. Přejíždíme na Benecko. Vystupujeme na centrálním parkovišti, kde se přeloží věci. Věci se vezou a my jdeme krásnou přírodou k našemu penzionu Pohlednička. Začal trochu foukat vítr. V penzionu je příjemně teplo. K večeři nám paní kuchařka uvařila moc dobré kuřecí maso na čínský způsob s rýží. Pokoje jsou útulné.

Dnes jsme toho prožili opravdu moc. Dobrou noc.

Napsala: Barbora Horáková

Příjezd na ŠVP do Benecka v Horních Štěpanicích na penzion Pohlednička Dne 31. ledna jsme zahájili velký výjezd na školu v přírodě (zkratka ŠVP). Všichni se moc těšili. Ve tři čtvrtě na deset jsme měli sraz pod pizzerií Rottela s naší třídou (5.A) a také se třídou 4.B. Naložili jsme všechny saky paky do autobusu a předali jsme potřebné věci paní učitelce. Ve čtvrt na jedenáct se autobus rozjel a my jsme se vydali na úžasné dobrodružství. Moc jsme se těšili, až navštívíme farmu Hucul, kterou jsme měli navštívit cestou do penzionu. Před námi byla ale ještě dlouhá cesta. Proto jsme se dívali na „Byl jednou jeden vynálezce“. Když jsme přijeli na parkoviště, kde jsme měli přestávku, nasvačili jsme se a pak jsme se vydali na farmu Hucul. Cestou jsme se párkrát ztratili, ale pak jsme úspěšně dorazili na farmu. Na farmě jsme měli teplý čaj a potom jsme se postupně střídali v jízdě na koni. Když se všichni vystřídali, šli jsme zpátky do autobusu. Ten nás odvezl na parkoviště poblíž Pohledničky (tak se jmenuje náš penzion), kde jsme vystoupili a šli po cestě až k penzionu. U penzionu už čekaly naše kufry. My jsme se přezuli a šli do hlavní jídelny. Tam jsme chvilku čekali a pak jsme byli rozřazeni do pokojů. V pokojích jsme se vybalili, převlíkli a pak jsme šli na večeři. K večeři byla výborná čína. Po večeři jsme si šli na pokoje hrát, měli jsme totiž osobní volno. Brzy ale začal film Harry Potter a skoro všichni se na něj šli dívat. Po filmu jsme šli hned spát, protože jsme za sebou měli náročný den.

Napsaly: Nela Červená, Hana Fatorová, Anežka Grabcová, Eliška Nováková (žákyně 5.A)