NOC S ANDERSENEM

Teď už přece všichni víme,
za co všechno mu vděčíme.
Aby pohádky v nás stále žily,
stačí číst je a zapojit fantazii.

To jsme se dozvěděli, když jsme byli v pátek poškole (ale dobrovolně).

A to nebylo všechno. Čekala nás návštěva Hvězdárny, zajímavé povídání o noční obloze a když jsme po tmě štrádovali Ďáblickým lesem, byly v nás malé dušičky. Bludičky nás k sobě lákaly svými světýlky, ale my se zlákat nenechali. Stezku odvahy jsme zvládli bez úhony a tak jsme si mohli ve škole radostně zazpívat, zahrát nebo zatancovat. Ani pohádka na dobrou noc nechyběla, to už se nám oči opravdu klížily. Usínali jsme hezky napáskovaní vedle sebe jako trpaslíčci. Tiché oddychování a občas nějaký výkřik ze sna se nesl noční školou........

Renata Fryčová, vedoucí ŠD

Fotogalerie

JARNÍ DÍLNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Jaro ťuká na dveře, kdopak nám je otevře?
Jaro ťuká ,ťuky ťuk, ať si holka nebo kluk.

A my jsme otevřeli. Pozvali jsme Vás do našich družinek, kde se tráví čas odpolední zábavy, hrátek a mimo to i činností výtvarných, které snad zaujaly nejen děti, ale i rodiče. Bylo pro nás milým překvapením, že si většina dětí chtěla vyrobit úplně všechno, co bylo k mání. Jsme rádi, že s našimi kuřátky, vajíčky a zajíčky jsme mohli přinést do Vašich domovů kousek jarní nálady.

Renata Fryčová, vedoucí ŠD

Fotogalerie

Pozvánka na jarní dílny

Ukaž, co umíš – zábavné odpoledne školní družiny

Sešel se rok s rokem a už je to zase tu.......

Některé děti dlouho pilně nacvičovaly tanec, zpěv, hru na hudební nástroj, divadlo nebo kouzelnická čísla. A bylo to znát. Jejich vystoupení sklidilo největší úspěch. Ale ani ostatní soutěžící nebyli zklamaní.

Víme, jak je těžké přemoci trému a odhodlat se vystoupit před tolika lidmi. Vážíme si všech, kteří se k tomu postavili čelem.

Nadšeně jsme tleskali, mávali, volali, prostě jsme fandili, jako diví. O přestávce jsme si protáhli tělíčka při tanci s balonky a dobrou náladu nám nezkazilo vůbec nic.

Renata Fryčová, vedoucí ŠD

Fotogalerie

MIKULÁŠSKÁ V MATEŘSKÉ ŠKOLCE A ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Už ráno padaly první sněhové vločky a Mikulášovi se snášely rovnou do jeho bílých vousů.

Čerti se ošívali, protože oni přece zimu neradi a andělíčci si užívali trochu toho čistého mrazivého dne.

Cinkání zvonečků a chrastění řetězů slyšely i děti z mateřské a základní školy, kam Mikuláš a jeho pomocníci mířili.

Děti byly zvědavé, jestli letos dostanou nějakou nadílku. Přeci jen se trochu bály čertovských metliček. Ale všechno dobře dopadlo, protože čerti musí přeci také poslouchat.

A koho? No přece Mikuláše. A ten opět děti ochránil od zlých mocností.

Renata Fryčová, vedoucí ŠD

Fotogalerie

MIKULÁŠSKÁ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Možná přijde i kouzelník.........

A přišel!

Byl to takový starý, bělovlasý pán s bradkou. Moc toho nenamluvil, ale zaujal nás svými kouzly. Mohli jsme na něm oči nechat. a každý z nás chtěl kouzelníkovi pomáhat. Povedlo se to ovšem jen některým a ostatní se při tom náramně bavili. I ti, kteří stále pochybovali, nakonec uvěřili, že je dnes pohádkový den.........

Renata Fryčová
vedoucí ŠD

Fotogalerie

Farma Blaník výlet 2.A a 1B

Vzpomínky na školu v přírodě máme stále v živé paměti. Připomínají nám jí i trička, která všem věnovaly naše dvě maminky, paní Lukešová a paní Růžičková. My jim za ně moc děkujeme, byl to výborný nápad....... Školní rok jsme ještě zakončili společným výletem na farmu Blaník. Od rána sluníčko pálilo, až nás to bodalo do tváří, ale my se nenechali odradit. Hned po příjezdu jsme uvítali malou spršku. Příjemně osvěženi jsme pozorovali malého králíčka, kterému jsme vymysleli jméno. Pak už na nás čekala samá příjemná překvapení. Skákali jsme do sena a na obří trampolíně, prolézali tunely, projeli se na dlouhatánské skluzavce, krmili zvířátka, hráli si na provazochodce, drandili v autíčkách, pozorovali skřítky, trochu se báli hejkalů a rýžovali zlato. Bříška jsme pohladili velkou sváčou a zmrzku jsme dostali za odměnu. Zážitků bylo až až. I když jsme si pěkně zařádili, ani v autobuse nás nedostihla únava. Zazpívali jsme si a bylo nám moc hezky na duši.

Renata Fryčová
vedoucí ŠD

Fotogalerie

ZA ZVÍŘÁTKY DO ZOO, výlet 2. a 3.oddělení ŠD

Kam se vydáme? Každý z nás chce vidět své oblíbené zvířátko. Ale na to bychom potřebovali o mnoho více času. Shodli jsme se, že k pavilonu slonů nás to táhne všechny.

TAK TEDY VZHŮRU ZA SLONY..

Cestou jsme potkali lední medvědy, prošli indonéskou džunglí, stihli jsme se sklouznout na obří klouzačce i posvačit. Upoutali nás surikaty i pasoucí stádo jelenů. Malé slůně, které se nedávno narodilo, už na nás čekalo. Legračně pobíhalo kolem maminky slonice a nemotorně zakopávalo o své čtyři nohy. Bylo nám trochu líto tatínka slona, který byl zavřený ve vedlejší kleci a chobotem se snažil pohladit svého rozpustilého potomka. Naší cestu jsme zakončili v žirafím pavilonu. Dámy žirafy se ladně pohybovaly a mrkaly na nás svýma obrovskýma, hnědýma očima. Mrzelo nás, že už se musíme se zvířátky rozloučit.. Určitě se sem zase vrátíme.

Renata Fryčová

Fotogalerie

UKAŽ, CO DOVEDEŠ - zábavné odpoledne v ŠD


Pojďte s námi kulit oči.
Dnes už je věc jistá, že se něco chystá.
Vždy, když se na něco těšíme, nemůžeme se dočkat a šijou s námi všichni čerti.

Ale, když to všechno začalo, tak jsme sledovali naše kamarády a už se nám nechtělo ani dovádět. Překvapili nás i ohromili svými nápady a schopnostmi, které nám předvedli. Divadlo, zpěv, tanec, hra na hudební nástroj, cvičení jógy, vyprávění pohádek, básničky i něco pro kluky – návod na výrobu meče. Porota měla letos těžké rozhodování. V tu chvíli bychom rádi něco předvedli i my, kteří jsme seděli v řadách diváků, abychom si mohli užít ten pocit slávy, uznání a potlesku. No, není všem dnům konec, třeba příště překvapíme také.

Moc se nám to všem líbilo. Máme šikovné děti.

Renata Fryčová, vedoucí ŠD

Fotogalerie

Syndikovat obsah